O autorze
Z wykształcenia kulturoznawca i etnolożka, z zamiłowania podróżniczka i wierna fanka dobrego wzornictwa. Blog będzie poświęcony szeroko pojętemu designowi - polskiemu i zagranicznemu.
Opowiem o zjawiskach, projektach i ideach pięknych i zapierających dech w piersi.
Kontakt: nbaran@onet.pl

Polskie zabawy pluszowe

https://www.behance.net/gallery/17525163/Sleepy-Monster-soft-art-toy
Era dominacji pluszowego misia powoli odchodzi już w zapomnienie. Obecne zabawki zachwycają różnorodnością kształtów i kolorów. Przybierają formy postaci z krainy nieograniczonej fantazji i marzeń sennych. Wszystkie prezentowane pluszaki pochodzą z polskiego podwórka. Furorę robią w Polsce i za granicą. Szyte ręcznie przez polskich twórców wpisują się zgrabnie w nurt slow życia hołdując lokalności i rodzimej twórczości.

LALAMA
Zadziorne lamy prosto z serca Wielkopolski. Z nieco znudzonym wyrazem twarzy i przekrzywionym uchem to zwierzęta nieczęsto spotykane w świecie zabawek. Te lamy są w pełni udomowione i napewno nie wpadną na pomysł plucia.
BAMBAKI
Urocze z nieco za krótkimi nóżkami stworki-poduszki. Zrobione z przyjemnego w dotyku filcu szturmem podbiją serca dzieci i dorosłych. Nie sposób ich nie lubić, można tylko przytulać.

ENTALA
W szyciu tej poznańskiej marki inspirację w wiekszości stanowią buldogi i postaci z filmów animowanych. Co istotne zabawki wykonywane są z materiałów wolnych od pochodzenia zwierzęcego takich jak skóra, wełna i pióra.

Źródło: pakamera, behance
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...